UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE KRAKÓW
Ubezpieczenia na życie to szczególny typ ubezpieczenia, które ma za zadanie przede wszystkim zabezpieczyć finansowo osobę i jej rodzinę przed skutkami nieszczęśliwego wypadku, inwalidztwa, ciężkiej choroby czy utraty zdolności do pracy, a rodzinie zagwarantuje również środki do życia na wypadek śmierci.
Grupowe ubezpieczenie na życie kierowane jest dla zakładów pracy i zatrudnianych tam pracowników. Ubezpieczenia grupowe mają zazwyczaj dużo szerszy zakres ubezpieczenia i jednocześnie niższą składkę niż porównywalne ubezpieczenia indywidualne z możliwością ubezpieczenia nawet takich zdarzeń jak np. urodzenie dziecka, których nie można ubezpieczyć indywidualnie.
W następnej kolejności ubezpieczenie na życie może posłużyć do:
- zebrania kapitału na emeryturę,
- długoterminowego inwestowania,
- zabezpieczenia przyszłych potrzeb dzieci i ułatwienia im startu w dorosłe życie.
Do sfinansowania wizyt lekarskich, wizyt u specjalistów lub badań lekarskich oraz pokrycia kosztów leczenia, pobytu w szpitalu czy operacji służy ubezpieczenie medyczne.
Szeroką ofertę produktów Towarzystw Ubezpieczeniowych i banków możemy podzielić na dwie części, spełniające zadania przedstawione powyżej.
Ochronie służą przede wszystkim tradycyjne polisy ochronne lub polisy ochronno-oszczędnościowe, na życie i dożycie, oferowane głównie przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe.
Inwestycjom i oszczędzaniu służą:
- polisy kapitałowe - Towarzystwo wypłaci nam określone świadczenie w przypadku śmierci lub dożycia odpowiedniego wieku. Taka polisa pozwala nam najpierw zabezpieczyć rodzinę na wypadek naszej śmierci, ale zapewni nam również kapitał na emeryturze,
- polisy z funduszem inwestycyjnym - najważniejszą różnicą w stosunku do poprzedniej polisy jest to, że nie mamy podanej konkretnej sumy, którą otrzymamy gdy będziemy chcieli przejść na emeryturę, ale część składki bedzie inwestowana zgodnie z naszym wyborem i zostanie nam wypłacony zgromadzony kapitał,
- fundusze inwestycyjne - inwestują prawie w całości wpłacane pieniądze tworząc kapitał, który możemy w każdej chwili wypłacić. Funkcje ochronne są tylko niewielkim dodatkiem.
O wyborze formy ubezpieczenia na życie powinny decydować nasze potrzeby. Jeżeli jest nam potrzebne zabezpieczenie rodziny w przypadku naszej śmierci, to wypłatę świadczenia zapewni polisa ochronna. Jeżeli interesuje nas głównie zebranie jak najwyższego kapitału na emeryturę, to powinniśmy wybrać polisę kapitałową lub fundusz inwestycyjny.
Warto też rozważyć, że ubezpieczenie na życie jest skierowane przede wszystkim do osób od 28 do 45 lat, mimo iż może go na ogół kupić każdy kto ukończył 18, a ma mniej niż 60 lub 65 lat. Powyżej 50 roku życia koszt ryzyka w takiej polisie przez Towarzystwa jest tak wysoko szacowany, że nie można jej traktować jako formy oszczędzania.
Wykupując polisę na życie trzeba pamiętać, ze jest to zobowiązanie do regularnego opłacania określonej składki przez wiele lat. Wycofanie się z umowy ubezpieczenia w ciągu pierwszych lat to utrata znacznej części wpłaconych pieniędzy, ale w razie śmierci naszym bliskim zostanie wypłacone odszkodowanie dużo wyższe od zebranych kwot.
W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia na życie, na koniec okresu oszczędzania mamy dwie możliwości. Możemy wybrać jednorazowo cały zebrany kapitał lub zamienić go na rentę kapitałową. Renta kapitałowa to po prostu miesięczne świadczenie ze strony Towarzystwa Ubezpieczeniowego, banku lub funduszu inwestycyjnego na podobnych zasadach co świadczenie emerytalne.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ubezpieczenia na życie, a w razie pytań do kontaktu z naszymi doradcami. Ubezpieczamy na terenie Krakowa i w okolicach.
Telefony kontaktowe do ubezpieczenia na życie w Krakowie czynne Pn-Pt w godzinach 9:00-17:00
+48 730 600 046